HABERLER

AKÇAABAT’TA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANDI

29 Ekim 2018 Pazartesi 14:06

Akçaabat’ta Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü tören ve etkinliklerle büyük coşkuyla kutlandı.

AKÇAABAT’TA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANDI

AKÇAABAT’TA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANDI

Akçaabat’ta Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümü tören ve etkinliklerle büyük coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı kapsamında düzenlenen programa Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Güney, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Selçuk, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Özeren, Belediye Başkan Yardımcıları Osman Parlayan ve Osman Nuri Ekim,  siyasi parti temsilcileri, idari amirler, Stk temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Akçaabat Kaymakamlığında düzenlenen tebrikat töreninde Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel ve Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen kutlamaları kabul etti.

Tebrikat töreninin ardından A.Fazıl Ağanaoğlu İlkokulu önünden protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Akçaabat Belediyesi önünde devam eden kutlamalar, Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel ve Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’in törene katılanları ve halkı selamlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel yaptı. Şenel, konuşmasında büyük bir tarihi değişimi gerçekleştirerek, bağımsız ve çağdaş bir devlet yönetimi armağan eden Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitleri, kahraman gazileri, gönül borcu ve sonsuz minnetle andıklarını ifade ederek, “Bugün Türk Milleti olarak ülkemizin dört bir yanında egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu ilan eden Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıldönümünü kutluyor olmanın sonsuz gururunu yaşıyoruz. Büyük önder Atatürk’ün Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler günün anlam ve önemine uygun şiirler seslendirdiler. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyelerince takdim edildi.

29 Ekim kutlama programı dahilinde Kız Folklor Ekibinin ve Akçaabat Belediyesi erkek horon ekibi hünerlerini gösterdi. Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde sporcular gösteri yaptı. Program Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan mini konserin verildiği tören, öğrencilerin geçiş merasiminin ardından sona erdi.

17-037.jpg

14-054.jpg

13-060.jpg

12-060.jpg

11-077.jpg

10-092.jpg

9-106.jpg

8-122.jpg

7-149.jpg

6-175.jpg

5-223.jpg

4-266.jpg

3-322.jpg

2-400.jpg

1-346.jpg

20-032.jpg

19-034.jpg

21-027.jpg

Okunma Sayısı: 498
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM