HABERLER

AKÇAABAT’TA POLİS HAFTASI KUTLANDI

10 Nisan 2018 Salı 13:32

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. Yıl dönümü Atatürk Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

AKÇAABAT’TA POLİS HAFTASI KUTLANDI

AKÇAABAT’TA POLİS HAFTASI KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. Yıl dönümü Atatürk Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Düzenlenen törene Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Güney, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Mustafa Selçuk, İlçe Emniyet Müdürü Şevki Pekdemir, siyasi parti temsilcileri, Stk başkanları, emniyet teşkilatı, iş adamları ve vatandaşlar katıldı.

Tören; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından İlçe Emniyet Müdürü Şevki Pekdemir, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Törende düşüncelerini dile getiren Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, “Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş tarihi olan 10 Nisan 1845’den bugüne kadar şeref ve gururla ortaya koyduğu halka hizmet anlayışını, gelecek kuşaklara da  aynı hassasiyetle aktaracağına inancım tamdır.” dedi.

 İlçe Emniyet Müdürü günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bugüne kadar huzurun inşası ve asayişin temini konusunda yaptıklarıyla göz dolduran teşkilatımız, bugünden sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle hukukun üstünlüğüne ve insan haklarının evrensel değerlerime bağlı kalarak görev yapmaya devam edecektir.” İfadelerini kullandı.  

Konuşmaların ardından Polis Haftası etkinlikleri kapsamında lise, ortaokul ve ilkokul düzeyinde düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere, Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Güney ve İlçe Emniyet Müdürü Şevki Pekdemir tarafından hediyeleri verildi.

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173.yıl dönümü etkinlikleri Akçaabat Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tebriklerin kabulüyle devam etti.

1-258.jpg

2-310.jpg

3-252.jpg

4-202.jpg

5-170.jpg

6-128.jpg

7-106.jpg

8-081.jpg

9-069.jpg

10-059.jpg

11-055.jpg

12-045.jpg

Okunma Sayısı: 1147
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM