HABERLER

AKÇAABAT’TAN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ DAHA

09 Ocak 2018 Salı 13:51

Akçaabat’ta bir vatandaş, Haçkalıbaba Devlet Hastanesi önünde bulduğu para çantasını Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teslim etti.

AKÇAABAT’TAN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ DAHA

AKÇAABAT’TAN ÖRNEK BİR DAVRANIŞ DAHA

Akçaabat’ta bir vatandaş, Haçkalıbaba Devlet Hastanesi önünde bulduğu para çantasını Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teslim etti.

Öğle saatlerinde Haçkalıbaba Devlet Hastanesi önünde para çantasını bulan genç öğretmen Gökçen A. örnek bir davranış sergiledi. Bulduğu çantayı inceleyen genç öğretmen içinde bir miktar para olduğunu görünce düşürülmüş olduğunu düşünerek vakit kaybetmeden Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne giderek durumu anlattı, ardından sahibine verilmek üzere para çantasını tutanak karşılığında zabıta ekiplerine teslim etti.

Ekipler tarafından yapılan anonsu duyan Şöhret B. Emekli maaşını düşürdüğünü fark etti ve Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvurdu.

Bulunan paranın Şöhret B.’nin olduğu tespit ve teyit edilince  para sayılarak imza karşılığında teslim edildi.

Şöhret B. Emekli maaşını yeni çektiğini, kaybettiği için üzüldüğünü ve Hac parası olarak biriktirdiğini ancak bu kadar kısa sürede parasını bulabildiği için de çok sevindiğini belirtti.

Çantayı bulan Gökçen A. İse “ İnsanlık görevimi yaptım. Parayı kısa sürede sahibine ulaştıran zabıta ekiplerine teşekkür ediyorum. Paranın sahibi iyi günlerde güle güle harcasın.” diye konuştu.

1-210.jpg

3-209.jpg

Okunma Sayısı: 568
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM