BAŞKAN ŞEFİK TÜRKMEN'İN ÖZGEÇMİŞİ

sefik-turkmen.jpg

1949 yılında Akçaabat Çınarlık Köyü’nde doğdu. İlkokulu Yeşiltepe  İlkokulu'nda, Ortaokulu Akçaabat Ortaokulu'nda, Liseyi ise Trabzon Lisesi'nde tamamladı. 1972 yılında KTÜ İnşaat ve Mimarlık Fakültesinden İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

Üniversiteden mezuniyetini müteakip İller Bankası Trabzon Bölge Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1974-75 yıllarında askerliğini Yedek Subay olarak Eskişehir Hava Kuvvetleri İnşaat Taburu’nda yaptı. Askerlik dönüşü İller Bankası’nda tekrar göreve başladı.

 

İller Bankası 17. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Trabzon, Giresun, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt illeri dahilindeki Belediyelerin içme suyu ve kanalizasyon gibi altyapı tesisleri başta olmak üzere çeşitli tesislerin gerçekleşmesinde etüt - proje mühendisi, kontrol mühendisi, baş mühendis, şube müdürü ve bölge müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

 

İller Bankası’nda görevli olduğu süre içerisinde Belediyelerin altyapı tesisleri ve Belediye hizmetleri konusunda çok sayıda kurs ve seminere katılmış olan Şefik TÜRKMEN, 27 Mart 1994 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel seçimlerde Akçaabat Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

 

Başkan TÜRKMEN, Akçaabat’ta etkin bir yerel yönetim oluşturma ve şehre çağdaş hizmetler götürme yolunda çalışmalarını titizlikle sürdürmüştür. 30 Mart 2014 tarihinde Mahalli İdareler Seçimi’nde 5. kez başkanlığa seçilen Şefik Türkmen, belediye tecrübesini Akçaabat’a aktarmaya devam etmektedir.

 

Başkan Şefik TÜRKMEN evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM