HABERLER

KAMELYALAR İLGİ ODAĞI OLDU

26 Haziran 2018 Salı 11:14

Akçaabat Belediyesi tarafından Yaylacık sahil bandına kurulan 11 adet ahşap kamelya vatandaşların ilgi odağı oldu.

KAMELYALAR İLGİ ODAĞI OLDU

KAMELYALAR İLGİ ODAĞI OLDU

Akçaabat Belediyesi tarafından Yaylacık sahil bandına kurulan 11 adet ahşap kamelya vatandaşların ilgi odağı oldu.

Vatandaşların dinlenme alanlarının genişletilmesi ve yeni piknik alanlarının oluşturulması çerçevesinde yapılan bu çalışma Akçaabatlıların takdirini topladı.

Denizin maviliğiyle bütünleştiği Yaylacık dolgu sahasında yer alan kamelyalar vatandaşlara seyrine doyum olmaz bir görüntü ortaya çıkarırken çocuklara çimde oynama ve toprakla buluşma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda aileler için de mangal yakıp sıcak sohbetler edebilecekleri bir alan olma özelliği taşıyor.

Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat belediye Başkanı Şefik Türkmen, sahillerin her geçen gün yenilenen yüzüyle vatandaşların kullanımına sunulduğunu belirtti. Başkan Türkmen, “Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde vatandaşlarımızın rahatı için imkanlar çerçevesinde çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Yaylacık sahil bandına yerleştirilen 11 ahşap kamelya da bunlardan bir tanesi. Yeşilin ve mavinin buluştuğu şehir olan Akçaabat’ı adına yaraşır bir kent yapma yolunda ilerliyoruz. Yaylacık dolgu sahasına yerleştirdiğimiz kamelyalar ile vatandaşlara aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri bir ortam kazandırdık ve güvenlik önlemleri için de alana 7/24 saat kayıt yapan kameralar yerleştirdik. Alandaki çalışmalarımız ise belirlenen proje dahilinde devam edecektir.” dedi.

1-301.jpg

2-360.jpg

3-290.jpg

Okunma Sayısı: 2177
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM