HABERLER

ÖNCELİĞİMİZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ

07 Kasım 2018 Çarşamba 13:30

Temizlik İşleri Müdürlüğü, çevre temizliğine duyarlılığı artırmak ve çöplerin sokaklara gelişi güzel bırakılmasını önlemek amacıyla kapı kapı dolaşarak vatandaşlara hem el ilanları dağıtıyor hem de çöp atma saatlerini gösteren saatler hediye ediyor.

ÖNCELİĞİMİZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ

ÖNCELİĞİMİZ ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Daha sağlıklı ve temiz bir şehir hedefiyle çalışmalarını sürdüren Akçaabat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, çevre temizliğine duyarlılığı artırmak ve çöplerin sokaklara gelişi güzel bırakılmasını önlemek amacıyla kapı kapı dolaşarak vatandaşlara hem el ilanları dağıtıyor hem de çöp atma saatlerini gösteren saatler hediye ediyor. 

KAMERALARLA DENETLENMEYE BAŞLANDI

Temizlik İşleri Müdürlüğünce oluşturulan özel ekip tarafından İlçenin poşet sistemiyle çöp toplanan mahalleleri gezilerek, vatandaşların çöpleri saat 18.00 ile 20.00 arasında çöp aracının rahatça alacağı şekilde evlerinin önüne bırakmaları gerektiği, Cumartesi günleri çöp bırakmanın yasak olduğu, kurallar dışında çöp bırakanlara ise Zabıta Müdürlüğü tarafından cezai yaptırımların uygulandığı anlatılıyor.

Bunun yanı sıra ekipler, ilçe genelindeki belirli noktalara 7/24 kayıt yapan kameralar yerleştirerek zamansız çöp bırakılmasının önüne geçmeye çalışılıyor.. Kamera sistemi sayesinde zamansız çöp bırakanlar tespit edilerek gerekli cezai yaptırımlar Zabıta ekiplerince uygulanıyor. Akçaabat’ta zamansız çöp bıraktığı tespit edilen 17 vatandaşımıza Zabıta Müdürlüğü ekiplerince cezai işlem uygulanmıştır. 

4-267.jpg

3-323.jpg

2-402.jpg

kamera.jpg

ccc.jpg

1-348.jpg

 

Okunma Sayısı: 361
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM