HABERLER

AKÇAABAT BELEDİYE BAŞKANIMIZ OSMAN NURİ EKİM 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 97. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI.

29 Ağustos 2019 Perşembe 13:13

Akçaabat Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Akçaabat Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Bugün, mazisi eşsiz kahramanlık, zafer, şan ve şerefle dolu aziz milletimizin, muazzez vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek Anadolu’yu ebedi yurdumuz olarak bir kez daha tescillediği ve Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 97’inci  yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Bizlere bu zaferi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle, şükranla yad ediyor; şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini, en zor dönemimizde, yedi düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik. 30 Ağustos Zaferi, bu kararlılığımızın yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır.  Bu zaferle şanlı bayrağımız dalgalanmaya devam etmiş, ezanımız dinmemiş, bedenimiz de ruhumuz da asla esaret altında kalmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devletine giden yolda büyük bir dönüm noktası olan bu büyük zafer, Türk Milletinin en çaresiz zamanlarda bile en büyük güçlükleri aşabileceğinin göstergesidir. Necip Türk milleti dün olduğu gibi bugün de, istikbalde de bu faziletleri muhafaza edecek ve kutlu değerlerini daim kılmak yolunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaktır.

Bu duygular içerisinde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. İlçemizin değerli halkının ve aziz milletimizin “30 Ağustos Zafer Bayramı” kutlu olsun.

 

Okunma Sayısı: 433
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM