HABERLER

AKÇAABAT’IMIZA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM

26 Haziran 2019 Çarşamba 16:53

Akçaabat Belediyesi olarak başta Söğütlü Mahallesi olmak üzere başlatmış olduğumuz sahil temizliği kapsamında denetlemelerde bulunan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim karşılaştığı manzara karşısında hayal kırıklığına uğradı

AKÇAABAT’IMIZA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM

Başkan Ekim Belediyemizce titizlikle temizliği yapılan ve tamamen temizlendikten sonra da halkımızın hizmetine açılacak olan sahillerimizi vatandaşlarımız maalesef pisletiyor. Söğütlü sahilinde büyük projelerimiz var.  Bu projelerimizin hepsi halkımızın rahatlığı içindir. Ben her konuşmamda şunu ifade ettim. Akçaabat’ımızı yaşanılabilir Akçaabat haline birlikte getireceğiz. Biz yöneticiler olarak üzerimize düşeni yapacağız, vatandaşlarımız da bizleri destekleyecek ve hizmetlerimize sahip çıkacak.

Bugün Söğütlü Sahilimizde bir dizi incelemelerde bulundum. Gördüğüm şu ki; vatandaşlarımız sahillerimize gelip oturuyorlar, piknik yapıyorlar, denize giriyorlar, zaman geçiriyorlar v.s. Fakat çöplerini olduğu gibi kumsalın üstüne bırakıp gidiyor. Medeni toplumlara bu manzara yakışmıyor. Bakın Akçaabat kültür, sanat, turizm ve spor şehridir. Şehrimize bu tarz davranışlar ve manzaralar yakışmaz. Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak felsefesiyle hareket etmek gerekir.

Gönül Zabıtacılığını yaygınlaştıralım.

Buradan bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum. Lütfen herkes kendini birer gönüllü birer zabıta olarak düşünsün. Bu şekilde şehrimizin neresine olursa olsun uygunsuz çöp bırakanları, şehrimiz kirletenleri uyaralım ve 0462 227 13 14 nolu Zabıta ihbar hattımıza veya 0552 465 61 61 nolu Belediyemiz Whatsapp ihbar hattına bildirelim.

 

r3-013.jpg

r2-014.jpg

r4-009.jpg

r1-011.jpgt

 

 

Okunma Sayısı: 512
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM