HABERLER

AKÇAABAT’TA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

10 Kasım 2019 Pazar 12:19

Akçaabat’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81.yıl dönümü münasebeti ile anma töreni düzenlendi.

AKÇAABAT’TA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İlçemiz Atatürk Parkında düzenlenen çelenk sunma törenine Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Güney, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Güngör ve Serkan Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Özeren, siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri, daire amirleri, meclis üyeleri, muhtarlar, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığınca çelenk sunulmasının ardından siren sesi eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Akçaabat 17 Şubat Anadolu Lisesince, Atatürk’ün vefatının 81. Yıldönümü anma programı Erol Günaydın Sanat Merkezinde düzenlendi.

Erol Günaydın Sanat Merkezinde, anma programı öncesi 17 Şubat Anadolu Lisesi tarafından Atatürk’ün fotoğrafları konulu kitap ve resim sergisi açıldı. Erol Günaydın Sanat Merkezinde devam eden programın açılış konuşmasını 17 Şubat Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Gülay yaptı. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Sinevizyon gösterisi yapıldı. Okul öğrencilerince hazırlanan ‘Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda’ adlı oratoryo gösterisi sunuldu. Programın son bölümünde ilçe genelindeki okullar düzeyinde gerçekleştirilen ’10 Kasım ve Atatürk’ konulu yarışmalarda dereceye girenlere protokol üyelerince ödülleri verildi.

 

k11.jpg

k10.jpg

k9.jpg

k12.jpg

k8.jpg

k7.jpg

k6.jpg

k5.jpg

k4.jpg

k3-002.jpg

k2.jpg

k1-002.jpg

 

Okunma Sayısı: 433
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM