HABERLER

AKÇAABAT’TA SPOR BELGESELİ TAM NOT ALDI

20 Haziran 2019 Perşembe 13:33

Akçaabat Belediyesince Araştırmacı Yazar Atilla Alp Bölükbaşı’na hazırlattırılan ‘Akçaabat’ta Spor Belgeseli’ gösterimi yapıldı.

AKÇAABAT’TA SPOR BELGESELİ TAM NOT ALDI

AKÇAABAT’TA SPOR BELGESELİ TAM NOT ALDI

Akçaabat Belediyesince Araştırmacı Yazar Atilla Alp Bölükbaşı’na hazırlattırılan ‘Akçaabat’ta Spor Belgeseli’ gösterimi yapıldı.

Hamam Çimeni Çarşısı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Salonunda gösterimi yapılan belgesel, izleyenlerden tam not aldı.

Belgesel gösterimine; Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir, eski Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Altıntepe, eski yönetici ve sporculardan Atay Aktuğ, Ali Kemal Başaran, Fevzi Bektaşoğlu, Arif Özcan, Güngör Pepe, Ali Kemal Özcan, Ahmet Ziya Atasoy, Özcan İlarslan, Cemil Kalkışım, Erkan Kaynar, Vedat Durna, Hikmet Öksüz, İsmail Çelik, Veysel Kuruçelik, Serdar Bali, Haşmet Güner, Reşit Sivrikaya, İsmail Sivrikaya, Tayyar Usman, Muammer Ertuğrul, Hayri Güner, Ömer Kazancı, Alican Lakot, Muzaffer Pulatkan, Kaya Yemiş, Temel Kazancıoğlu, Metin Çakır, Baki Yorulmaz gibi daha birçok sporcu, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

1923’ten bugüne yaklaşık 100 yıllık bir spor tarihinin kayıt altına alındığı, Akçaabat’ın Sebat Spor’un doğuşu, 1923’ten bugünlere kadar yaşanan süreçler ve Trabzon’da spor alanında ilk adımların nasıl atıldığının anlatıldığı Akçaabat’ta Spor Belgeseli beğeniyle izlendi.

Belgesel gösteriminin son bölümünde Akçaabat Kaymakamı Dr. Soner Şenel Araştırmacı Yazar Atilla Alp Bölükbaşı’na teşekkür belgesi verirken Akçaabat Belediyesi Başkan Vekili Cevdet Bayraktar ise belgeseli seslendiren Temel Altuntaş’a plaket takdim etti.

Duygu ve düşüncelerini kısaca özetleyen Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, “Kültür, sanat, turizm ve spor şehri olan Akçaabat’a önemli işlere imza atılıyor. Spor tarihimizin kayıt altına alınması gelecek nesiller için vazgeçilmez bir önem taşıyor. Böylesine önemli bir çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

2-517.jpg

3-438.jpg

4-378.jpg

5-315.jpg

6-241.jpg

7-205.jpg

8-168.jpg

9-141.jpg

10-122.jpg

Okunma Sayısı: 418
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM