HABERLER

BAŞKAN EKİM SAHALARDA

30 Nisan 2019 Salı 17:27

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerini kazanarak Akçaabat Belediye Başkanlığı görevine gelen Osman Nuri Ekim, sahalara çıktı.

BAŞKAN EKİM SAHALARDA

BAŞKAN EKİM SAHALARDA

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerini kazanarak Akçaabat Belediye Başkanlığı görevine gelen Osman Nuri Ekim, sahalara çıktı.

Projeleri tek tek yerinde inceleyip değerlendirmelerde bulunan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Göreve başladığım günden bugüne tebrik için bizleri ziyaret eden herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.

HALKLA İÇ İÇE BİR BAŞKAN

Hafta günü olması sebebiyle Salı pazarını ve pazarcı esnafları dolaşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Her zaman halkla iç içe olacağız. Adımlarımızı, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde ortak akıl, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde atacağız. Halk hizmet Hakk’a hizmettir. Hizmet için bu göreve talip olduk ve bunu en iyi şekilde icra etmeye özen göstereceğiz. Akçaabatlının faydasına olacak her projenin arkasında olacağım. El ele, omuz omuza kültür, sanat ve turizm şehri olan Akçaabatımızı daha yüksek noktalara taşıyacağız. Belediyemizin gücü; halkımızın desteği doğrultusunda artacaktır.” İfadelerini kullandı.

TEK TEK İNCELEMELERDE BULUNDU

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabatlının nefes alma ve dinlenme mekanı olan Yaylacık dolgu sahasındaki çalışmaları yerinde inceleyip değerlendirmelerde bulundu. Yeşille mavinin kucaklaştığı yeni ve gözde bir mekan olan Yaylacık sahil bandındaki kamelyalara ek olarak aynı alan içerisinde çocuklar için oyun parkı da yapılırken zemin yeşil çimle kaplandı. Baharın gelmesiyle kamelyalar dolup taşarken yeşil çim üzerinde piknik yapanların sayısı da bir hayli arttı. Akçaabat halkının gözdesi haline gelen Yaylacık sahil bandı ile ilgili incelemelerde bulunan Başkan Ekim, vatandaşlardan kamelyalara zarar vermemeleri ve yerlere çöp atmamaları ricasında bulundu.

ORTAMAHALLE’DE SANAT GALERİSİ

Akçaabat’ın gözdesi tarihi Ortamahalle’de bulunan 7 asırlık bina (St. Micheal Kilisesi), sosyal ve kültürel faaliyetlerde kullanılmak üzere restorasyon çalışmaları devam ediyor.  Restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Belediyemiz Etüd Proje Müdürü Turgut Aydemir’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Tarihi Ortamahalle’ye değer katacak bir çalışma olduğunu vurgulayan Başkan Ekim, “Restorasyon çalışmaları devam eden 7 asırlık kilisenin sosyal ve kültürel tesis olarak kullanılması amaçlanıyor. Titizlikle ve özveriyle yapılan restorasyon çalışması aslına uygun olarak yapılıyor.

 

ORTAMAHALLE’DE BİR KONAK DAHA RESTORE EDİLECEK

Akçaabat Belediyesi tarafından satın alınarak aslına uygun şekilde restore edilen konaklara bir yenisi daha ekleniyor. Pulathane Bulvarının yanında yer alan yeni konak restoresyon çalışmaları sonucunda turizme kazandırılacak. Ortamahalle’ye özen gösteren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yeni satın alınan konağı ve Pulathane Bulvarını inceledi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Özgür Aşık ile birlikte Pulathane Bulvarından incelemelerde bulunan Başkan Ekim, yol çalışmasının hızlı bir şekilde tamamlanarak bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğinin üzerinde durdu.
6-227.jpg

7-195.jpg

8-157.jpg

9-133.jpg

10-114.jpg

2-492.jpg

3-419.jpg

4-355.jpg

1-442.jpg

13-071.jpg

11-097.jpg

12-074.jpg

Okunma Sayısı: 850
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM