HABERLER

BAŞKAN TÜRKMEN ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

18 Ocak 2019 Cuma 14:02

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Samet Uslu Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencilerin karne sevincine ortak olarak öğrencilere karnelerini verdi.

BAŞKAN TÜRKMEN ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

BAŞKAN TÜRKMEN ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Samet Uslu Kız İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen karne törenine Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen katılarak öğrencilerin karne sevincine ortak olarak oldu.

Samet Uslu Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen karne törenine Akçaabat Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üçüncü, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, tören başlamadan önce ilk olarak anasınıfı öğrencilerine karnelerini verdi. Ardından düzenlenen törene katılan Başkan Türkmen, çocukların Türkiye’nin istikbali ve en büyük zenginliği olduğunu vurgulayarak öğrencilere seslendi; “Uzun ve yorucu bir eğitim öğretim yılının sonunda karnelerinizi aldınız. Devletimiz, eğitime elinden geldiğince giderek artan bir şekilde yatırım yapmaktadır. Ülkemizin her zaman iyi eğitilmiş gençlere ihtiyacı vardır. Dünya eğitimde de bir yarış halindedir. Hangi ülkenin gençliği eğitimde daha iyi yetiştiriliyorsa gelecekte mutlaka o ülke ve millet öne geçecektir.

Düzenli ve Disiplinli Çalışmalısınız

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, konuşmasında öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Başkan Türkmen, “Çok çalışmak önemlidir ancak düzenli ve disiplinli çalışmak daha da önemlidir. Çünkü düzenli ve disiplinli çalışmak başarıyı getirir. Çok kitap okumanızı özellikle tavsiye ediyorum. Okuduğunuz kitaplar ufkunuzu açacaktır. Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin sadece okuyan değil araştıran, irdeleyen ve sorgulayan bir anlayışla yetişmesi ülkemizi ileri taşıyacaktır. Sorumluluk duygusunu benimsemiş nesiller yetiştirmek günümüzde oldukça önemlidir. Önce kendimize, sonra ailemize, çevremize, yaşadığımız yere, ülkemize ve tüm insanlığa karşı sorumluluklarımızı bilmeliyiz.” İfadelerini kullanarak dönem boyunca gayretli çalışmalarından öğretmenlere, velilere ve öğrencilere teşekkür etti.

Programda düşüncelerini dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üçüncü, ilçe genelinde gerçekleştirdikleri özverili çalışmalar neticesinde Trabzon’u eğitimde üst seviyeye taşıdıklarını dile getirdi. Özverili ve titiz çalışmalarından dolayı eğitim camiasında görev yapan tüm öğretmenlere ve idarecilere teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üçüncü, “ Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı gelişen dünya şartlarında geleceğe hazırlamak için gayretle çalışıyoruz. Eğitim her şeyden önde gelir. Güçlü bir eğitim güçlü yarınlar denektir. “ ifadelerini kullandı. 

Düzenlenen törende konuşan Akçaabat Kaymakamı Dr. Soner Şenel ise “Bundan sonra ki zamanda iyice dinlenin ve yeni döneme iyi hazırlık yapın. Geleceğin yöneticileri, öğretmenleri, doktorları,  memurlar ve bilim adamları siz gençlerin içinden çıkacak.” dedi.

Tören sonunda dereceye giren öğrencilere belgeleri verildi.

10-099.jpg

9-112.jpg

8-129.jpg

7-158.jpg

6-183.jpg

5-242.jpg

4-290.jpg

3-354.jpg

2-436.jpg

1-383.jpg

Okunma Sayısı: 672
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM