BAŞKAN OSMAN NURİ EKİM'İN ÖZGEÇMİŞİ

osman-nuri-ekim22-002.jpg

25.04.1980 tarihinde Akçaabat ‘ta dünyaya geldi. İlkokulu Kayalar Mahallesi’nde, ortaokulu Akçaabat Ortaokulu ve lise eğitimini ise Akçaabat Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2005 Yılında kurmuş olduğu şirkette mesleği ile ilgili birçok faaliyette bulundu. Çevresel Etki Değerlendirme raporlarının yazılması, atık su arıtma tesislerinin projesi, kanalizasyon projeleri, içme suyu isale hatlarının projelendirilmesi, evsel nitelikli katı atıkların toplanması ve bertarafı konusundaki projeler, çevresel gürültünün önlenmesi konularındaki projeler, hava kirliliği, madencilik faaliyetlerinin projelendirilmesi ve çevre danışmanlığı konularında görevler üstlenerek bu görevleri başarı ile tamamladı.

Trabzon başta olmak üzere birçok ilde Belediyeler, DSİ ve Karayolları’na ait projeleri başarı ile tamamladı.

2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde AK Parti Akçaabat Belediye Meclis Üyeliği’ne Seçildi.  Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde İmar Komisyon üyeliği, Akçaabat Belediyesi’nde başta İmar Komisyon Başkanlığı ve Çevre Komisyon  Başkanlığı olmak üzere birçok komisyonda başkanlık ve üyeliklerde bulundu.

2018’de Akçaabat Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirildi. Yerel Seçimlerde Belediye Başkan Aday Adayı  olması sebebiyle bu görevinden ayrıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde AK Parti Akçaabat Belediye Başkanı olarak seçildi.

AK Parti Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, evli ve 2 çocuk babası.

 

 

 

2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM