HABERLER

BELEDİYE'DEN SANATA VE SANATÇIYA DESTEK

25 Aralık 2018 Salı 14:51

Trabzonlu usta sanatçı Haydar Durmuş Resim Sergisini Akçaabat’ta açtı.

BELEDİYE'DEN SANATA VE SANATÇIYA DESTEK

Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce organize edilen ve 36. kişisel resim sergisini açan Haydar Durmuş'un resim sergisi, Akçaabat Belediyesine ait Resim ve Fotoğraf Müzesinde görücüye çıktı.

20 Ocak 2019 tarihine kadar açık kalacak olan sergiye ilgi yoğundu. Sergi açılışına; Trabzon eski Milletvekili Volkan Canalioğlu, Akçaabat Kaymakamı Dr.Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Akçaabat Kent Konseyi Başkanı Mehmet Salih Köse, Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turhan Bektaşoğlu, STK temsilcileri, Trabzonlu çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

 

haber-3.jpg

haber-1.jpg

haber-2.jpg

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen konuşmasında; "Kültür, sanat ve turizm şehri Akçaabat olarak, sanatsal faaliyetlere önem veren bir belediyeyiz. Bir şehir sadece altyapı, üst yapı gibi fiziki yatırımlarla değil, sanat ve kültürle olur. Akçaabat'ta böyle güzel bir sergi açan sanatçı Haydar Durmuş'a teşekkür ediyorum." dedi.

Sergide konuşan sanatçı Haydar Durmuş "Akçaabat’ta sergi açmaktan dolayı mutlu olduğunu, sanata ve sanatçıya destekleri büyük olan Belediye Başkanımız Şefik Türkmen ve ekibine, ressam sanatçı arkadaşlarıma, serginin açılmasında emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür ederim." şeklinde konuştu.

 

Okunma Sayısı: 542
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM