HABERLER

BEZ ÇANTALARA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

20 Mart 2019 Çarşamba 16:53

Marketlerde plastik poşetlerin ücretli olmasının ardından ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Akçaabat Belediyesi tarafından vatandaşlara Salı Pazarında ücretsiz bez çanta

BEZ ÇANTALARA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

BEZ ÇANTALARA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Marketlerde plastik poşetlerin ücretli olmasının ardından ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında görsel ve çevresel kirliliğin önüne geçmek ve plastik poşet kullanımını engellemek için Akçaabat Belediyesi tarafından vatandaşlara Salı Pazarında ücretsiz bez çanta dağıtıldı.

‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında dağıtılan bez çantaların içinde vatandaşları çöp atma saatleri konusunda uyaran bir broşür de yer alıyor.

Bez çanta dağıtımında plastik poşet kullanımın azaltılarak çevresel kirliliğin önüne geçilmesi, geri dönüşüm bilincinin vatandaşlara aşılanması amaçlanıyor.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bez torba kullanımının yaygınlaştırılması ve amaçlanıyor. Aynı zamanda naylon poşetin doğaya ve çevreye verdiği olumsuz etkilerin ortadan kaldırılarak, vatandaşlar da çevre kirliliğine karşı korunmuş olacak.

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, “ Bez torba kullanımının alışkanlık haline gelmesi sonucu çevreye verilen zarar önlenecektir. Gerek üretiminde gerekse imhasında açığa çıkan zararlı gazlar ile çevre ve insan sağlığını büyük ölçüde tehdit eden plastik poşetler yerine bez çanta kullanımına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ilçemizde kurulan salı pazarında bez çanta dağıtımı yaptık. Gelecek nesillere daha temiz ve daha güzel bir çevre bırakma için hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Daha temiz daha yaşanabilir bir çevre için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu. 

1-424.jpg

2-474.jpg

3-397.jpg

4-331.jpg

5-277.jpg

6-213.jpg

7-186.jpg

8-150.jpg

Okunma Sayısı: 357
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM