HABERLER

FESTİVAL SPOR MÜSABAKALARI DEVAM EDİYOR

26 Haziran 2019 Çarşamba 12:08

29. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali Kapsamında Belediyemiz Spor İşleri Müdürlüğünce düzenlenen spor müsabakaları devam ediyor.

Festival Spor Müsabakaları Devam Ediyor

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, bu yıl 29. Su yapılacak olan Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali kapsamında ödüllü 3*3 Sokak Basketbolu, voleybol ve penaltı yarışmaları düzenlenecek. Ödüllü 3*3 Sokak Basketbolu müsabakaları festival alanında bulunan Belediyemiz Gençlik ve Spor Merkezinde devam ediyor.  Konu ile ilgili açıklama yapan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “ Akçaabat Kültür Sanat ve Turizm şehri olduğu kadar da aynı zamanda spor şehridir. Sanat ve spor boyutu güçlü olmayan bir medeniyet güçsüz kalır. Biz bu anlayışla Akçaabat’la özdeşleşen, adeta Akçaabat’ın sembolü haline gelen festivalimizi düzenliyoruz. Festivalimiz uluslararası boyutta ve bu yıl  29’ uncusunu gerçekleştireceğiz. Festivalimizin adı Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali olsa da bünyesinde spor müsabakalarını da barındırıyor. Bu kapsamda Spor İşleri Müdürlüğümüzce 3*3 sokak basketbolu ve voleybol müsabakaları ile penaltı yarışmaları düzenleniyor. Ayrıca spor işleri Müdürlüğümüzce çocuklarımıza yönelik yaz spor okulları çalışmaları yapılıyor. Futbol okulu ve voleybol, basketbol ile karate kurslarımız açılacak. Kayıtlarımız devam ediyor. Buradan bütün çocuklarımıza, gençlerimize sesleniyorum. Yaz tatilinizi en güzel şekilde değerlendirin. Bol bol kitap okuyun ve spor yapın. Açmış olduğumuz spor kursları sizler için iyi bir fırsattır. Bu kurslara katılın. Bakın şimdi gençlerimizi görüyorum. Ellerinden cep telefonu ve tablet düşmüyor. Farkında değiliz ama çocuklarımızı ağır çekimde kaybediyoruz. Amacına uygun olarak kullanılmayan teknolojik ürünleri biz “dijital eroin” olarak adlandırıyoruz. Buradan ailelerimize de sesleniyorum Lütfen çocuklarımıza sahip çıkın. Anneler, babalar çocuklarınızla arkadaş olun, onlara zaman ayırın, onların seslerine kulan verin.

Bu duygu ve düşüncelerle spor müsabakaları düzenlenmesinde ve yaz kurslarının açılmasında üstün gayret gösteren Spor İşleri Müdürümüz Ahmet Murat Baş’a, Spor İşleri Müdürlüğü çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”  dedi

r1-010.jpg

r2-013.jpg

r3-012.jpg

 

Okunma Sayısı: 515
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM