HABERLER

İLAÇLAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

20 Mart 2020 Cuma 13:10

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) açıklamasının ardından Akçaabat Belediyemiz tarafından sürdürülen ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları sıklaştırıldı.

İLAÇLAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Okullar, camiler, parklar ve ortak kullanım alanlarının belirli sıklıklarla temizlendiğini belirten Akçaabat Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim, "Halkımızın sağlığını her şeyden çok önemsiyoruz. Bu kapsamda tedbirlerimizi artırarak çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi.

"ÇALIŞMALARIMIZI ARTIRARAK SÜRDÜRÜYORUZ"

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın yaptığı açıklamanın ardından sorumluluk alanlarında tedbirlerini arttıran Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Akçaabat Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim'in talimatları doğrultusunda ilçe genelinde temizlik ve dezenfekte çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Akçaabat Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim, "Hastalığa yakalananlara acil şifalar diliyorum. Kişisel tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkarmalıyız. Hastalığın bulaşma olasılığını ve bizlere aktarılan bilgileri göz önünde bulundurmalıyız. Belediye olarak söz konusu salgın ile ilgili çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Okullarımız, toplu kullanım alanlarımız  ve parklarımızın ilaçlama ve dezenfektesinin ardından çöp konteynerlerimizi de temizliyoruz. Muhtarlık binaları, duraklar, oturma bankları ve sokaklarda temizlik çalışmaları gerçekleştirdik. Ekiplerimiz çalışmalarını düzenli olarak sürdürecekler." dedi.

ZABITA EKİPLERİMİZ FAHİŞ FİYAT DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni tip koronavirüs (Covid-19) mücadelesi kapsamında marketlerde fahiş fiyat uygulamasına karşı denetimlerini sürdürüyor. Başkan Ekim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, " Yeni tip koronavirüs (Covid-19) mücadelesi kapsamında bazı ürünlerin fiyatlarında görülebilecek artışlara karşı aldığımız tedbirler doğrultusunda belediye olarak fahiş fiyata karşı denetimlerimizi sürdürüyoruz. Piyasa şartlarında satış yapan ve fahiş fiyat uygulaması yapmayan esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. " dedi.

Başkan Ekim ayrıca, "Bilgilendirici görsel ve içerikler hazırlayarak sosyal medya hesaplarımızdan ve led ekrandan paylaşıyoruz. Vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığımızın uyarılarını dikkate almalarını, mümkün olmadıkça evlerinden çıkmamalarını ve kişisel temizliğe daha çok hassasiyet göstermelerini istirham ediyorum." dedi.

o1.jpg

r1-020.jpg

r2-025.jpg

r3-025.jpg

r4-020.jpg

r5-016.jpg

r6-013.jpg

r7-012.jpg

 

 

Okunma Sayısı: 278
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM