HABERLER

THOF 2. KADEME ANTRENÖRLÜK İNTİBAK KURSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

19 Kasım 2018 Pazartesi 13:38

THOF 2. KADEME ANTRENÖRLÜK İNTİBAK KURSU, 2019 YILI ANTRENÖR VİZE VE MAZERET VİZE SEMİNERİ AKÇAABAT EROL GÜNAYDIN SANAT MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

THOF 2. KADEME ANTRENÖRLÜK İNTİBAK KURSU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

THOF 2. KADEME ANTRENÖRLÜK İNTİBAK KURSU, 2019 YILI ANTRENÖR VİZE VE MAZERET VİZE SEMİNERİ AKÇAABAT EROL GÜNAYDIN SANAT MERKEZİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

                Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 31 Ağustos – 1-2-3 Eylül 2018 tarihlerinde eş zamanlı olarak 32 ildi düzenlenen, 2. Kademe Antrenörlük İntibak Kursu Trabzon’un Akçaabat ilçesi Erol Günaydın Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Antrenörlük eğitimi için 8 farklı ders veren THOF hakemi, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Acısu İlkokulu-Ortaokulu’nda görev yapan Müdür Yardımcısı Ali Nihan YAZICI’nın emekleriyle gerçekleşen kursa katılım 69 usta öğretici kursu başarıyla tamamlayarak 2. Kademe antrenör olmaya hak kazandı.

            Erol Günaydın Sanat Merkezi, 2. Kademe Antrenörlük İntibak Kursu’nun ardından Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 09 Eylül Pazar günü düzenlenen 2019 yılı Antrenör Vize Semineri’ne ve 22 Eylül 2018 Cumartesi günü yapılan 2019 yılı Antrenör Mazeret Vize Semineri’ne de ev sahipliği yapmıştır. Birer gün süren vize kurslarında THOF hakemi, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Acısu İlkokulu-Ortaokulu’nda görev yapan Müdür Yardımcısı Ali Nihan YAZICI  “Fair Play” dersini, THOF faal hakemlerinden Orhan KUŞDİL “Yarışma Talimatnamesi ve Kurallar” dersini, THOF İl Temsilcisi Veysel KURT “İlk Yardım” dersini vermişlerdir. Verilen eğitimlerin ardından ilk etapta 69 antrenör, ikinci mazeret seminerinde ise 10 antrenör, 2019 yılında yapılacak olan halk oyunları etkinliklerinde öğretici olarak görev alabileceklerdir.

            Bu seminerlerin verilmesinde gerek yer tahsisi konusunda bizlerden desteklerini esirgemeyen Akçaabat Belediye Başkanı Şefik TÜRKMEN’ e ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turhan BEKTAŞOĞLU’na teşekkür ederiz.

1-358.jpg               

 

Okunma Sayısı: 373
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM