HABERLER

YAYLACIK DOLGU SAHASI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

24 Aralık 2018 Pazartesi 10:31

Yaylacık Dolgu Sahası Düzenleme Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor.

YAYLACIK DOLGU SAHASI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Sahil dolgu alanımızdaki parklar ve diğer parklarımızın bakımı düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Yaylacık sahili batı kesiminde yeni doldurulan yaklaşık 90 dönümlük alan üzerinde yapılan, Belediye futbol sahamız gençlerimize hizmet vermektedir. 

Akçaabat Belediyesi tarafından halkın gezinti ve dinlenme alanlarını çoğaltmak amacıyla Yaylacık sahil dolgu sahası içerisinde bulunan 12 dönümlük alanda 16 adet ahşap kamelya yaparak güzel bir piknik alanı oluşturulmuştu. Devam eden çalışmalarla bu bölgeye kamelyalara ek olarak bir adet kafeterya, iki adet çocuk oyun parkı ve mescit yapıldı.

h5.jpg

h1-001.jpg

h4.jpg

 

Akçaabat merkezinden başlayarak sahil boyunca Söğütlü ve Yıldızlı Mahallesi’ne kadar olan bölüm için yürüyüş yolu planlandı ve adım adım yapımı gerçekleştiriliyor. Akçaabat merkezden başlayarak Yıldızlı Mahallesi’ne kadar ulaşacak olan yol içerisinde araç servis yolu, yaya yürüyüş yolu ve bisiklet yolu planlanmıştır.  Araç servis yolu, yürüyüş yolu ve bisiklet yolu toplamda 11 metre genişliğinde yapılmaktadır. Yolun her iki tarafında ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına başlanmıştır.

Yaylacık sahil dolgu sahası içerisinde 150 dönümlük alanda çalışmalarını yürüten Akçaabat Belediyesi tarafından bu alanda ileriye dönük olarak mevcut futbol sahasının kuzeyinde ikinci bir futbol sahası, voleybol, basketbol ve tenis sahaları planlanmıştır. Kalan 50 dönümlük alanda tema park ve 5 bin kişilik amfi tiyatro gibi sosyal ve kültürel alanlar oluşturulacaktır.

h2-001.jpg

h3-001.jpg

Okunma Sayısı: 865
2014 - Tüm hakları saklıdır.

Yazılım: CM BİLİŞİM