açıklama

"OLİ" AKÇAABAT’TA SPOR VE AHLAKI ANLATTI

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Akçaabat'ta öğrencilerle buluştu.

Akçaabat Belediyesi'nin daveti üzerine İstanbul'dan gelen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi'nin maskotu "Oli" ile ilçedeki okullarda eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Yaylacık ve 100. Yıl İlkokulu ile Osmanbaba Ortaokulu'nda gerçekleşen etkinlikte, "Oli" öğrencilere spor kültürü, olimpiyat oyunları ve ahlakı hakkında bilgiler aktardı.


Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Oli, Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi'nin canlı ve renkli simgesidir. Oli, sporun ve olimpizmin değerlerini temsil ederek gençlerimize ve topluma bu önemli konularda farkındalık kazandırmayı hedefliyor. Bizler Akçaabat Belediyesi olarak Oli'nin enerjik ve pozitif karakterini kullanarak sporu ve sağlıklı yaşamı teşvik etmeyi ve gençlerimizi spora yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Oli, her yaş grubundan insanın kalbinde ve zihinlerinde olumlu etkiler bırakacak ve toplumumuzun spor kültürünü güçlendirecek önemli bir figürdür" ifadelerini kullandı.


Etkinlik kapsamında öğrencilere spor kültürü, ahlakı ve olimpiyat felsefesi üzerine bilgilendirici sunumlar yapıldı. Eğitimin sonunda öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
 

TARİH : 10 Mayıs 2024

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi