açıklama

TAMAMLANAN İŞLER - TOPRAK ANA KÖY YAŞAM MERKEZİ

Belediyemiz ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, Mersin Mahallesi’nde Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi yapıldı.

 

Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi’nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferansla katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Türkiye’nin çeşitli noktalarında açılan Köy Yaşam Merkezleri, köylerde kullanılmayan okul binalarının yörenin ihtiyaçlarına uygun şekillenmesiyle bir dizi eğitsel ve sosyal faaliyetlerin yürütülebileceği okul dışı eğitim kurumlarına dönüştürülüyor. Bu kurumlardan bir tanesi de Mersin Mahallesi’nde hayata geçirildi.  

 

Köy Yaşam Merkezi ile geçmişin ve yöre halkının tecrübesi; geleceğe aktarılacak; çocuklara öğretilecek; gelenekler gelecekle buluşuyor. Burada yapılan etkinlikler aracılığıyla çocukların zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişimi destekleniyor; deneyimleyerek öğrenme arttırılıyor, sosyal becerileri ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirilmiş oluyor. Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi’nde Anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilere ve yöre halkına hitap eden uygulama bahçesi, masal atölyesi, kazaziye ve hasır örgü yapım merkezi, masal atölyesi, kütüphane, yaşam becerileri ve tasarım atölyesi, geri dönüşüm atölyesi, kurs merkezleri, bilim, mühendislik ve matematik atölyeleri, kütüphane ve gençlik kampı bulunmaktadır.

 

Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçe genelindeki mahallelerimizde atıl durumda olan okullarımızı da tadilat ederek Köy Yaşam Merkezlerine dönüştürüyoruz. Bu kapsamda Kuruçam Mahalle’mizde atıl vaziyette bulunan okulun Köy Yaşam Merkezine dönüştürülmesi için protokolümüzü imzaladık. Burada inşaat çalışmaları başladı.

 Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi