açıklama

AKÇAABAT’TA AŞURE DAĞITILDI

Akçaabat Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüyor, insan odaklı çalışmalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Akçaabat Belediyesi tarafından birlik ve beraberliğin sembolü olan Muharrem ayının 10. gününe denk gelen Aşure Günü’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe halkına aşure ikramında bulunuldu.
 

Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure ve Meşhur Aşık Dayı limonatası ikram eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, ülkemizde birlik ve beraberliğin daha da pekişmesi ve güçlenmesi temennisinde bulundu. Başkan Ekim, “Burada kurduğumuz stantta vatandaşlarımıza aşure ve Meşhur Aşık Dayı limonatası ikramında bulunduk. Aşure, dayanışma, paylaşma ve hoşgörünün simgesidir. Her biri ayrı bir lezzette olan bakliyat ve meyveler bir araya gelerek son derece güzel bir lezzet oluşturuyor. Aşurede farklılıkların ahenkli ve lezzetli uyumu bizleri mest ediyor. Bizler de farklılıklarımızı bir yere bırakarak her türlü zorluğun üstesinden geliyoruz. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun. Muharrem ayımız ve aşure günümüz hayırlara vesile olsun.” Dedi.

TARİH : 12 Ağustos 2022

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi