açıklama

AKÇAABAT’TAN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çok sayıda şehri vuran 7.4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle deprem bölgesine destek çalışmalara başlandı.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, depremle sarsılan Kahramanmaraş'a destek için hazır olduklarını bildirdi.


YARDIM TOPLAMA KOORDİNASYON MERKEZİ OLUŞTURULDU


Deprem bölgelerine yardım ulaştırmak için Akçaabat Kaymakamlığı, Akçaabat Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğinde Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi’nde (festival alanı) yardım toplama merkezi oluşturuldu. Yardım toplama merkezinin ikinci bir emre kadar saat 20.00’a kadar açık olacağının altı çizildi. Deprem bölgesine gönderilecek acil ihtiyaçların eldiven, bot, bere, mont, kışlık giyecekler, tüp ve tüplü ısıtıcı, yatak, battaniye, çocuk bezi ve mama, kuru gıda, temizlik ve hijyen malzemeleri olacağı belirtilirken yardım malzemelerinin sıfır olması gerektiği, ikinci el ya da kullanılmış malzemelerin kabul edilmeyeceği söylendi. Ayrıca Kahramanmaraş’ı ve birçok çevre ili etkileyen depremde yaralılar ve kana ihtiyacı olanlar için pazartesi ve Salı günleri Akçaabat Atatürk Parkı’nda saat 18.00’a kadar Kızılay kan bağış aracının hazır bulundurulduğu vurgulandı. 


AKÇAABAT TEYAKKUZDA


Akçaabat’ın ve Akçaabatlıların Kahramanmaraş’ı ve çevre illeri etkileyen depreme karşı büyük bir hassasiyet ve duyarlılık gösterdiğini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu felaketi en az hasarla atlatmak için dua ediyoruz. Tüm gücümüzle milletimizin yanındayız. Tüm hemşehrilerim ve belediyemiz deprem bölgesine yardım göndermek için seferber oldular. Yurdumuzda yaşanan bu felaketin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Dualarımız deprem bölgesindeki vatandaşlarımızladır. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve onlara destek olmak için Gençlik ve Spor Merkezi’mizde yardım toplama alanı oluşturduk. Tüm Akçaabatlı hemşehrilerim yardımlarını buraya ulaştırabilir. Gençlik ve Spor Merkezimizde toplanan yardımlar Afad koordinasyonu ile deprem bölgesine gönderilecek. Hassasiyet gösterip duyarlı olan tüm hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum. Rabbim depremi yaşayan, göçük altında yaşam mücadelesi veren ve bölgedeki yardım ekiplerinin yardımcısı olsun.” Dedi. 
 

TARİH : 6 Şubat 2023

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi