açıklama

AKÇAABAT’TA MİNİKLER YEREL YÖNETİMİ YERİNDE ÖĞRENDİLER

Akçaabat’ta Osmanbaba Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersi kapsamında yerel yönetimler hakkında kapsamlı bilgi edinmek için Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’i ziyaret ettiler.

Demokrasi eğitimi, yerel yönetimlerin görev ve sorumluluklarını yerinde öğrenerek kazanım sağlamak amacıyla 5. Sınıf öğrencilerinin gerçekleştirdiği ziyaret, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’i ziyadesiyle memnun etti.

 

Öğrencilerin yerel yönetimlerin görev ve sorumluluklarıyla ilgili sorularını teker teker yanıtlayan Başkan Ekim, her biri birbirinden değerli olan ve geleceğimizin teminatı çocuklara ilgilerinden ötürü teşekkür etti.

 

GELECEKTE BU MAKAMLARDA SİZLERİ GÖRECEĞİZ

 

Osmanbaba Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileriyle bir süre sohbet edip sorularını içtenlikle yanıtlayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Bizler, halkımızın teveccühü ile yine halkımıza, ülkemize ve milletimize hizmet etmeye nasip olduk. Belediyeler, dinamik kurumlardık ve çağın getirilerine göre hareket ederler. Biz de halkımıza en iyi hizmeti sunabilmek ve büyük küçük tüm vatandaşlarımızın refahı için şehrimize hizmet ediyoruz. Hizmetlerimizi gerçekleştirirken Akçaabat’ımzın tarihi ve kültürel dokusunu koruyarak geleceğe aktarmaya özen gösteriyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerimizle vatandaşlarımızın kültürel, sosyal ve sportif ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ediyoruz. Tüm bunların yanı sıra rutin belediyecilik hizmetlerimizi, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçe İşleri gibi çalışmalarımızı da aksatmadan yerine getiriyoruz. Genç, çocuk ve kadın hemşehrilerimizin bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak kurslar açıyoruz. Akçaabatlı hemşehrilerimiz açtığımız kurslara ve düzenlediğimiz organizasyonlara oldukça yoğun katılım gösteriyor. Tabi ki bu durum da bizim için büyük bir motivasyon kaynağı oluyor. Sevgili çocuklar; gelecekte bu makamlarda sizleri göreceğiz. Allah’ın izniyle her biriniz vatana millete hayırlı bireyler olarak çeşitli hizmetlerde bulunacaksınız. Benim sizlere naçizane tavsiyem özgüveni yüksek bireyler olmanız, çok okumanız, araştırmanız, en önemlisi de milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanızdır. Ancak ve ancak kendini tanıyan ve ifade edebilen, değerlerini ve tarihini bilen bireyler, topluma yön verebilir; ülkemizin ilerlemesine, gelişmesine ve yüksek refah seviyesine ulaşmasına katkı sağlayabilir. Belediyemizi ve beni ziyaret ettiğiniz için sizlerle gerçekleştirdiğimiz verimli sohbet için hepinize teşekkür ediyor; gözlerinizden öpüyorum.” Dedi.

 

Sohbetin ardından Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Osmanbaba Ortaokulu 5. Sınıf öğrencilerine günün anısına hediye verdi.

 

TARİH : 24 Mayıs 2023

Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi