açıklama

Akçaabat sahiline sadece 3 km, Trabzon Merkeze 12 km mesafede olan Sera Gölü, yeşillikler arasındaki güzelliğiyle pek çok turisti kendine hayran bırakıyor.

Akçaabat sahiline sadece 3 km, Trabzon Merkeze 12 km mesafede olan Sera Gölü, yeşillikler arasındaki güzelliğiyle pek çok turisti kendine hayran bırakıyor. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Sera Gölü muhteşem manzarası ile büyülüyor. Özellikle Körfez ülkelerinden gelen turistlerin yeşile olan hayranlığını tam anlamıyla karşılayan Sera Gölü gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Muhteşem doğası ve oksijeni ile birlikte bölgedeki turistik tesisler de bölgeye gelen turistlerin ihtiyaçlarına cevap verir vaziyettedir.


Günümüzde de ıslah çalışmaları devam eden doğa harikası Sera Gölü için Akçaabat Belediyesi buradaki turizmi ve turist sayısını arttırmak adına çeşitli projeler geliştiriyor. Kültür, sanat, turizm ve spor şehri olan Akçaabat’a değer katan önemli turizm noktalarından biri olan Sera Gölü şehrimizin turizmi için büyük önem taşıyor.


Turistler, Sera Gölü’nde hareketli kanolarla göl turu yapabilir, göl etrafındaki restoranlarda yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Aynı zamanda Sera Gölü çevresinde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin tasarrufunda olan kamelyalarda da vakit geçirebilirler.


Heyelan sonucu oluşan doğa mucizesi Sera Gölü’nün genişliği 150-200 m arasında değişmektedir. Uzunluğu ise 500 metreye kadar uzamaktadır.


Doğu Karadeniz bölgesine yolu düşenlerin geçmişi çok uzak olmayan bu heyelan set gölünü görmesi gerekir.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

TANITIM VİDEOSU

YOL TARİFİ

Özel aracıyla gitmek isteyenler, şehir merkezinden tabelaları takip ederek, Akçaabat’a 5 km uzaklıktaki Yıldızlı Mahallesi’nden güneye ayrılarak, Sera deresi üzerinden yaklaşık 2 km sonra Sera Gölüne ulaşır. Trabzon Merkeze 12 km mesafededir.Trabzon istikametinden gelenler için Tüne çıkışından yaklaşık 2 km sonra Sera Gölüne ulaşır.
Stratejik Planİç Konrol Eylem PlanıHava DurumuPerformans Programı
EtkinliklerYayınlarımızKariyer Merkeziİhale lanları
Nöbetçi EczanelerVefat EdenlerProjelere-Ödeme
Adres Bilgi Edinme BaşvurusuİhalelerKırsal Alan Konut Tip ProjelerKent Rehberi